7307 nitelik kodu nedir? 7307 özel şart nedir?

7307 nitelik kodu nedir?

İçindekiler

  • 7307 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?
  • 7307 nitelik kodu nedir, ne demektir?

7307 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

ÖSYM tarafından açıklanmış olan KPSS kılavuzunda bazı kadro ve pozisyonlara başvuru yapacak adaylardan çeşitli özel şartlar istenmekte ve bu özel şartların neler olduğunu nitelik kodları ile açıklanmaktadır. Ancak başvuru yapacak kişiler çoğu durumda bu nitelik kodlarının ne ifade ettiği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 7307 nitelik kodudur. Peki nedir bu 7307 nitelik kodu? 7307 nitelik kodu ile adaylardan hangi şartlara haiz olmaları istenmektedir? Tüm bu soruların cevaplarına yazımız devamından ulaşabilirsiniz.

7307 nitelik kodu nedir, ne demektir?

7307 nitelik kodu DHMİ ARFF memurları için bir özel şartı ifade etmektedir.  Kılavuzu incelediğimizde 7307 nitelik kodunun “Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü ARFF Memuru –İtfaiyeci” şeklinde bir açıklaması olduğunu görmekteyiz. Peki bu ne anlama gelmektedir? Adaylar hangi şartları taşımalıdır?

ARFF MEMURU (İTFAİYECİ) Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait ARFF Memuru (İtfaiyeci) pozisyonunu tercih edecek adayların aşağıdaki şartları da taşımaları gerekmektedir:

  • En az 1.65 metre boyunda olmak.
  • Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 10 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak. (Tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır)
  • 28 Yaşından büyük olmamak.
  • Astım, bronşit, nefes darlığı, epilepsi, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık, ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik rahatsızlığı bulunmamak.
  • Aşırı psikolojik duyarlılık ve heyecan, davranış bozuklukları, kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, karanlık korkusu, kan tutması vb. psikolojik ve sinirsel rahatsızlıklardan herhangi birine yakalanmamış olmak.
  • “ç” ve “d” maddelerinde belirtilen bedensel ve psikolojik yapı ile yurdun her yerinde AARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru olarak görev yapabileceğine dair tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden “Sağlık Kurulu” raporu almış olmak.

Adaylar 7307 nitelik kodu bulunan kadro ve pozisyonlara başvuru yapacaklarsa yukarıda bulunan başvuru şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Bu yazımızda 7307 nitelik kodu yani özel şartı nedir, ne demektir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle