ARFF memuru maaşları

ARFF memuru maaşı

İçindekiler

  • ARFF memuru maaşları ne kadardır?
  • ARFF memuru maaşı 2021

ARFF memuru maaşları ne kadardır?

Havacılık sektörü gerek ülkemizde gerekse dünyada tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Kuşkusuz bu büyüme sektörde istihdam edilen kişi sayısını arttırırken yeni mesleklerin de ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Bunlardan bir tanesi de ARFF memuru mesleğidir. ARFF memuru havaalanlarında görevli olan herhangi bir kaza, yangın gibi olaylara ilk müdahaleyi gerçekleştiren kamu personellerine verilen isimdir. Havaalanlarında bu görev önceleri itfaiyeciler tarafından gerçekleştiriliyordu. Ancak itfaiye görevlilerinin uluslararası standartların gerisinde kalmasından dolayı yeni bir mesleğe ihtiyaç duyulmuş ve ARFF memuru mesleği ortaya çıkmıştır.

ARFF memuru olmak için ülkemizde üniversitelerin çeşitli ön lisans bölümlerinden mezun olmak ve akabinde DHMİ yani Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde yayınlanan iş ilanlarını takip ederek başvuru yapmak gerekmektedir. Alımlarda KPSS şartının yanında boy ve kilo şartı da aranmaktadır. Tüm bunlara ARFF Memuru Nasıl Olunur yazımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

ARFF memuru maaşı 2021

ARFF memurluğu mesleğinin ülkemizde oldukça çok tercih edilmesinin bir sebebi de maaşlarıdır. ARFF memurları çoğu memura göre yüksek maaş almaktadırlar. Kuşkusuz yapmış oldukların işin zorluğu düşünüldüğünde elde edilmiş olan gelir normaldir. ARFF memurları 2021 yılı itibariyle Ocak ve Temmuz aylarında 8000 ile 8500 TL arasında maaş almaktadırlar. Bu maaşa ek olarak aile yardımı, çocuk yardımı ve havacılık tazminatı da eklenmektedir. Vermiş olduğumuz maaşlar işe yeni başlamış bir ARFF memuru çalışanının maaşıdır.

Bu yazımızda DHMİ ARFF memuru maaşı ne kadardır, ARFF memuru ne kadar maaş alır ve maaş hesaplama hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ARFF MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, arff memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan arff memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle