Askerlik yerleri açıklandı mı, belli oldu mu?

Askerlik yerleri açıklandı mı?

İçindekiler

  • Askerlik yerleri belli oldu mu?
  • Askerlik yerleri açıklandı mı?
  • Askerlik yeri gözükmüyor?

Askerlik yerleri belli oldu mu?

Ülkemizde askerlik sistemi gereği olarak şayet tecil hakkı bulunmuyorsa, 21 yaşını doldurduktan sonra her erkek birey askerlik yapmak durumundadır. Tecil hakkı olanlar ise tecil sürelerinin bitiminde bu görevi yerine getirmektedirler. Askerlik çağına gelen bireyler bu süreçte askere gitmek için bazı işlemleri gerçekleştirmek durumundadırlar. Öncelikle başvurularını tamamlayan bireyler daha sonra sağlık taramasından geçirilir. Belge toplama ve sağlık muayenesi işlemleri tamamlandıktan sonra ise artık askerlik yerinin ve askere gidiş tarihinin belli olması beklenir.

Askerlik yerlerinin belli olmasının akabinde de kişiler birliğe teslim tarihinde birliklerine teslim olarak askerlik görevlerini yerine getirmeye başlarlar. Ancak burada askere gidecek olan vatandaşlarımızca merak edilen bir husus bulunmaktadır: o da askerlik yerleridir. Tüm başvuru işlemlerini gerçekleştiren ve yasal prosedürleri halleden kişiler askerlik yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını ve bu durumu nasıl öğrenebileceklerini merak etmektedirler. Peki askerlik yerleri ne zaman açıklanır?

Askerlik yerleri açıklandı mı?

Askerlik için başvurularını gerçekleştiren bireyler artık askerlik yerlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açıklanmasını beklemektedirler. TSK, askeri birliğinize teslim olmanız gereken tarihten 2 ile 3 hafta önce askerlik yerlerini ve birliğinize teslim tarihinizi açıklamaktadır. Net bir tarih söyleyememizin sebebi TSK tarafından bu sürenin genel olarak değişmesi yüzündendir. Çünkü her dönemde askerlik işlemleri ve askerlerin dağıtımlarının gerçekleştirilmesi belirli bir süre alır ve bu süre değişkenlik gösterdiği için TSK tarihleri net bir şekilde açıklayamaz. Peki askerlik yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını nasıl öğrenilebilir?

Askerlik yerinizi E-Devlet sayesinde dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken E-Devlet sitesine girmeniz ve akabinde arama bölümüne “Er Sınıflandırma Sonucu” yazmanız. Açılan şu (https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi) sayfadan oldukça basit bir şekilde askerlik yerleriniz açıklandıysa öğrenebilirsiniz. Askerlik yerlerinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında daha detaylı bilgilere ise askerlik yeri öğrenme sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Askerlik yeri gözükmüyor?

Şayet bedelli askerlik veya uzun dönem askerlik yeriniz gözükmüyorsa askerlik yerleriniz henüz açıklanmamıştır. Askerlik yerleri açıklanmış fakat sistemde bilgileriniz bulunmuyorsa, en kısa sürede size en yakın askerlik şubesine giderek askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz. Çeşitli dönemlerde sistemsel hatalar yaşanabilmektedir.

Bu yazımızda askerlik yerleri ne zaman açıklanacak ile askerlik yerleri belli oldu mu konularında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASKERLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, askerlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan askerlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle