E-Devlet mahkeme dava dosya sorgulama

mahkeme dosya sorgulama, e-devlet dava dosya sorgulama

Günümüzde iyi kötü bir çok bireyin herhangi bir sebepten dolayı yolu mahkemelere düşmüş olabilir. Fakat artık eskisi gibi bilgi almak için mahkemelerde uzunca süre sıra beklemeye gerek kalmadan, İnternet üzerinden sadece bir E-Devlet şifresi vasıtasıyla E-Devlet Kapısı üzerinden hakkımızda açılmış yada müdahil olduğumuz davalar hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliyoruz. Vermiş olduğumuz bağlantıdan dava dosyanızın durumunu, dosyanın karara bağlanıp bağlanmadığını veya mahkemenizin görüşülme tarihi gibi dava dosyası hakkında bütün bilgilere erişme şansınız olmaktadır. Üstelik tüm bu işlemleri tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Peki Adalet Bakanlığı mahkeme dava dosya sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden nasıl gerçekleştirebiliriz ?

E-Devlet Mahkeme Dosya Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet dava dosya sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile E-Devlet kapısı üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıdan E-Devlet mahkeme sorgulama bölümüne giriş yapıyoruz. Daha sonra T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifremiz ile kimlik doğrulama yaptıktan sonra açılan sayfadan hakkımızda açılmış dava yada müdahil olduğumuz bir dava var mı kolayca öğrenebilmekteyiz.

E-DEVLET DAVA DOSYA SORGULAMA için TIKLAYINIZ

Yukarıda vermiş olduğumuz E-Devlet dava dosya sorgulama hizmeti sayesine hakkımızda açılmış dava var mı öğrenebiliyor, davalı ve davacının savunma bilgilerine, atanmış avukat ve şayet davanız varsa duruşmanın yapılacağı salon ve saat gibi bilgilere kolaylıkla erişebiliyoruz.Aynı zamanda şayet gizli değilse tanıklık ve şahitlik yapan kişileri de E-Devlet mahkeme sorgulama hizmeti sayesine görebilmekteyiz.

Devlet tarafından verilen tüm hizmetler artık birer birer İnternet üzerinden gerçekleştirilebilir bir hale getirilmeye çalışılmaktadır. Bilindiği üzere mahkemeler ülkemizde neredeyse en kalabalık kamu binalarıdır. Bu sebepten dolayı bir işimizi halletmek, ufakta olsa bir bilgi öğrenmek için bile uzun zaman harcamalıyız. Ancak buna hiç gerek bulunmamaktadır. Çünkü artık çoğu işlemimizi E-Devlet üzerinden halledebilmekteyiz. Bu işlemlerden bir tanesi de e-devlet mahkeme sorgulama işlemidir. Bu işlem ile birlikte hakkınızda bir davanın olup olmadığını, varsa hangi konudan kim tarafından açıldığını, duruşma tarihinizi veya dava sonuçlanmış ise mahkeme sonucunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Bu yazımızda tc kimlik no ile dava sorgulama, tc ile mahkeme sorgulama hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER E-DEVLET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, e-devlet konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan e-devlet duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle