Halk Bankası (Halkbank) çalışma saatleri

Halk Bank çalışma saatleri

Türkiye Halk Bankası A.Ş., ya da bilinen kısa adı ile Halkbank, küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi verme amacı ile kurulmuş olan bir kamu bankasıdır. 1938 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Halk Bankası kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdürmüş ve günümüzde sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük bankaları arasında kendisine yer edinmiştir. Öyle ki; aktif büyüklüğü ile dünyanın en büyük 160 bankasından bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Halkbank bünyesinde 17 bini aşkın çalışana sahiptir. Kurum müşterilerine 1000’i aşkın şubesinde finansal destek sunmaktadır. Halkbank ülkemizde müşteri sayısı en fazla olan bankalardan birisidir. Bu sebepten vatandaşlar genel itibariyle Halk Bankası şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Halkbank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında detaylı olarak anlattık.

İçindekiler

  • Halk Bankası (Halkbank) Çalışma Saatleri 2021
  • Halk Bankası Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?
  • Halkbank Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Halk Bankası (Halkbank) Çalışma Saatleri 2021

Halkbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri her sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşamları saat 17:00’de kapanmaktadır. Halkbank bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Halk Bankası Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Bazı bankalar acil finansal ihtiyaçlar sebebi ile bazı bankalarını hafta sonu da açmaktadır. Ancak Halk Bankası hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet sunmamaktadır. Halk Bankası’nda işlemleri olan vatandaşlar sadece hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmek durumundadırlar. Bu ülkemizdeki tüm şubeler için geçerlidir.

Halkbank Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Halk Bankası şubeleri sadece hafta sonu değil aynı zamanda Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve bunlar haricinde 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de kapalı durumdadır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Halk Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, İstanbul, Ankara, Erzurum, Beşiktaş, Bağcılar, Ataşehir, Diyarbakır, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İzmit, Kayseri, KKTC, Konya, Lefkoşa, Girne, Ordu, Levent, Maslak, Şişli, Sultanbeyli, Yalova gibi tüm il ve ilçelerimizde vermiş olduğumuz çalışma saatleri geçerlidir. Bu yazımızda Halk Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların çalışma saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle