Konyak (kanyak) fiyatları

Konyak veya diğer bir adı ile kanyak, Fransa’nın doğu kısmında, adını üretilmiş olduğu “Cognac” kasabasından alan alkollü bir içki türüdür. Meslek birliği, bu bölge dışında üretilmiş olan içkilerin konyak olmadığını ve bu ismi kullanmalarını yasaklamıştır. Örneği Türkiye’de Çanakkale Tekel Kanyak Fabrikası’nda üretilen Tekel Konyağı, bir konyak değildir. Konyak, beyaz şarabın damıtılmasıyla elde edilen, yüksek derecede alkol içeren sarımtırak renkli bir içkidir. Konyak yüzde 35-40 arasında çeşitlerine göre bir alkol oranına sahiptir. Konyağa aynı zamanda “ Yanık Şarap “ da denilmektedir. Konyak ilk olarak 17. Yüzyılda üretilmiştir.

İçindekiler

 • Konyak Fiyatları Ne Kadar?
 • Konyak Fiyatları 2021
  • Martell Konyak Fiyatları
  • Remy Martin Konyak Fiyatları
  • Hennessy Konyak Fiyatları
  • Camus Konyak Fiyatları
  • Courvoisier Konyak Fiyatları
  • Napoleon Konyak Fiyatları
  • Truva Kanyak Fiyatları
  • Tabii Kanyak Fiyatları
  • Sorau Brandy Fiyatları
  • Cemiyet Kanyak Fiyatları

Konyak Fiyatları Ne Kadar?

Konyak ülkemizde de oldukça çok tercih edilen bir içkidir. Türkiye’de her sene ciddi miktarlarda kontak tüketimi yapılmaktadır. Fakat ülkemizde konyak fiyatları, Kıbrıs, Almanya, Yunanistan, Gürcistan gibi çok sayıda ülkeye göre çok daha pahalıdır. Bunun birkaç sebebi bulunmaktadır. Fakat öncelikli sebebi alkollü içeceklerden alınan vergilerdir. Öyle ki, konyak fiyatlarına öncelikle Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV uygulanmakta sonra da bu ÖTV’nin üzerine KDV yani Katma Değer Vergisi eklenmektedir. Hal durum böyle olunca konyak fiyatları ciddi miktarlarda artmaktadır. Ülkemizde bir şişe konyağın neredeyse yüzde 70’e yakını vergidir. Aşağıda vermiş olduğumuz konyak fiyatları listesi ile ülkemizde satış yapan konyak markaları ile bu markalara ait konyak çeşitleri yer almaktadır.

Konyak Fiyatları 2021

Aşağıda vermiş olduğumuz listede konyak fiyatları hakkında detaylı bilgiler verdik. Bu listede yer alan ülkemizde satışı mevcut olan konyak markaları ile bunlara ait güncel fiyatlar yer almaktadır. Bu fiyatlar, markalar tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Yani Kipa, Migros, CarrefourSA, Çağdaş Market, Metro gibi süpermarket zincirlerinde, tekel bayilerinde ve free shop, duty free gibi alanlarda ufak da olsa fiyatlarda değişiklik gözlenebilmektedir.

Martell Konyak Fiyatları

Martell, 1715 yılında kurulmuş olan bir konyak markasıdır. Dünyada en çok bilinen ve ürünleri en çok sayılan kanyak markalarından bir tanesidir. Ülkemizde Martell konyak ne kadar aşağıda vermiş olduğumuz listeden görebilirsiniz.

70 lik Martell VS 345,00 ₺
70 lik Martell VSOP 480,00 ₺
70 lik Martell XO 1.400,00 ₺

Remy Martin Konyak Fiyatları

Remy Martin, 1724 yılından bu yana faaliyetlerine aralıksız devam eden bir konyak markasıdır. Dünyadaki en büyük konyak üreticilerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde de ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Remy Martin cognac fiyatı aşağıdaki listede verilmiştir.

75 lik Remy Martin VS 180,00 ₺
75 lik Remy Martin XO 495,00 ₺

Hennessy Konyak Fiyatları

Hennessy, 1765 yılında kurulmuş olan bir konyak markasıdır. Jas Hennessy & Co ya da bilinen kısa adı ile Hennessy, dünya çapında her sene yılda 50 milyon şişe satış yapmaktadır. Bu açıdan dünyadaki tüketilen konyağın yüzde 40’ından fazlasını tek başına satmaktadır. Hennessy Türkiye fiyatı aşağıda vermiş olduğumuz listede yer almaktadır.

70 lik Hennessy VS 225,00 ₺
70 lik Hennessy VSOP 350,00 ₺

Camus Konyak Fiyatları

Camus Cognac, 1863 yılında kurulan ve günümüzde dünyanın en büyük konyak üreticilerinden bir tanesi haline gelen bir markadır. Günümüzde firmanın ürünleri hemen hemen uluslar arası hava limanlarında satılmaktadır. Camus konyak fiyatı aşağıda yer alıyor.

70 lik Camus VS 165,00 ₺
70 lik Camus VSOP 255,00 ₺

Courvoisier Konyak Fiyatları

Courvoisier, 1835 yılında kurulan bir konyak markasıdır. Courvoisier, Prestige de la France ödülü almış tek konyak evidir. Dünyadaki en iyi 20 marka arasında kendisine düzenli olarak yer bulmaktadır. Aşağıda Courvoisier konyak kaç TL yer almaktadır.

70 lik Courvoisier VSOP Konyak 325,00 ₺
100 lük Courvoisier VSOP Konyak 430,00 ₺
70 lik Courvoisier XO Konyak 780,00 ₺

Napoleon Konyak Fiyatları

Napoleon konyak, konyak uzmanlarının en çok tercih ettiği markaların başında yer almaktadır. Napoleon markasında en genç üyesinde bile ürünler en az 6 yıl olgunlaşmadan satışa çıkartılmamaktadır. Napoleon konyak kaç lira aşağıdan görebilirsiniz.

70 lik Napoleon VSOP Konyak 110,00 ₺

Truva Kanyak Fiyatları

Truva Kalite Kaynak, Tekel tarafından Çanakkale ilimizde üretilmekte olan bir alkollü içkidir. Yüzde 41 alkol oranına sahiptir. Tekel her ne kadar bu ürünü konyak olarak tanımlasa da sadece Fransa’da üretilenler konyak olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizde satılan en ucuz konyak olarak bu ürünü gösterebiliriz. Aşağıda Truva kanyak kaç para görebilirsiniz.

70 lik Truva Konyak 92,00 ₺

Tabii Kanyak Fiyatları

Tabii Kanyak, tekel tarafından ülkemizde üretilmekte olan konyak çeşitlerinden bir tanesidir.  Ülkemizde üretilmesinden dolayı da oldukça uygun fiyata satışı yapılmaktadır.

70 lik Tabii Konyak 80,00 ₺

Sorau Brandy Fiyatları

Sorau Brandy ülkemizde satışı mevcut olan konyak markalarından birisidir.

100 lük Sorau Brandy 255,00 ₺

Cemiyet Kanyak Fiyatları

Cemiyet Hakiki Kanyak, sanılanın aksine ülkemizde üretilmekte olan kanyak markalarından birisi değildir. Fransa’da üretilmektedir.

35 lik Cemiyet Kanyak 80,00 ₺
70 lik Cemiyet Kanyak 145,00 ₺

Konyağın yapılışı esnasında kesinlikle karamel ve şeker kullanılmaz. Konyak oldukça hassas bir alkollü içkidir. Yukarıdaki listede içki satışının yapıldığı her noktada bulabildiğiniz konyakların yeni zamlı fiyatları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konyak fiyatları her geçen gün yeni bir zam ile karşı karşıya kalabiliyor. Fiyatlarda herhangi bir indirim veya zam olduğunda www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde yer verdiğimiz listemizi güncelleyeceğiz. Bu yazımızda en ucuz konyak fiyatları, konyak fiyatları ne kadar ve konyak fiyatları listesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımız olan ALKOL FİYATLARI konumuzdan ülkemizde satışı yapılan diğer tüm alkollü içkilerin güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.


DİĞER KONYAK FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, konyak fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan konyak fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle