Kredi kartı neden yetersiz bakiye verir?

Kredi kartı yetersiz bakiye uyarısı

Pek çok kişinin son dakika denk geldiği ve özellikle kasada karşılaştığımız süreçlerden olan yetersiz bakiye sorunu için sizlere detaylı bir içerik hazırlamaya çalıştık. Bu sorun pek çok kişi için can sıkıcı bir hale gelmişken gelin bir de sebebine göz atalım. Bu yazımızı 3 ana başlık üzerinden ele alacağız.

 • Kredi Kartı Yetersiz Limit Sorunu
 • Kredi Kartınızın Yetersiz Limit Durumunda Ne Yapmalısınız?
 • Kredi Kardı Neden Yetersiz Bakiye Verir?

Limit sorunu çoğu zaman karşılaştığımız sorunlardan biridir. Peki ama her zaman bakiye yetersiz olduğu için mi olacak bu durum? Gelin bir de buna bakalım.

İçindekiler

 • Kredi Kartı Yetersiz Limit Sorunu
 • Kredi Kartınızın Yetersiz Limit Durumunda Ne Yapmalısınız?
 • Kredi Kardı Neden Yetersiz Bakiye Verir?

Kredi Kartı Yetersiz Limit Sorunu

Kredi kartı limit sorununu malumunuz pek çok kişi yaşamıştır ve yaşamaya da devam etmektedir. En önemli nedenler aslında bellidir:

 • Limit yetersizliği
 • Blokaj
 • Kanuni takipte olma durumu
 • Kartınızın kapalı olması
 • Şüpheli işlem olarak görünmesi

Şeklinde ön plana çıkarabiliriz. En yaygın olan durum limit yetersizliği durumu oluyor. Bazı alışverişler özellikle son dakikada anlık yetersiz bakiyeler yaratabiliyor. Toplam ödeme limiti aşıldığı zaman karşımıza çıkabiliyor bu durumlar. Bazı alışverişler der taksitli olduğundan dolayı toplam ödenen tutar limiti geçmesi gerekiyor. Hal böyle olunca da biraz karmaşık bir ödeme planı oluşabilir.

Yapılan incelemede ise 8 lira alışveriş yapan bir müşteri her ay 100 lira taksitle toplamda 8 ay boyunca ödeme yaptığında kredi kartı bakiyesinden 800 lira hesabından çekilir. Zaten bu durum kendi kendine bir sorun gibi görünebilir. Çünkü ufak çaplı bir durumdur ama bu durum dahi herkes için bir sorun yaratabilir. Bu yüzden yapmanız gereken şey biraz daha derli toplu bir planalama üzerine olacaktır. Yani limiti 800 lira ise 2 ay gelmeden herhangi bir alışveriş yapamayacaktır. Yapmaya çalıştığını takdirde ise yetersiz bakiye uyarısı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Alışverişini 2 aydan sonra 100 liraya kadar yapabilmektedir.

Kredi Kartınızın Yetersiz Limit Durumunda Ne Yapmalısınız?

Bu tarz durumlarda aslında yapmanız gereken ilk iş bankanızı aramanız olacaktır. Bunu yaparak durumu anlatır ve limit artışı talep edebilirsiniz. Sorun başka bir sebepten dolayı karşımıza çıktıysa şayet, bankanızdan da durumu öğrenebilirsiniz. Harcama yapmadan önce mutlaka limitleri kontrol ederek hareket etmeniz gerekiyor. Dijital bir dönemin insanıyız. Bu yüzden olası her türlü durumu bankacılık uygulamamızdan da kontrol edebilirsiniz. Bu yüzden genellikle karşımıza çıkan sorun blokaj sorunu olabiliyor ya da bakiye yetmemesi olabiliyor. Ya hemen bankayı arayıp limit yükselteceksiniz (ki bunu bankalar yapmak zorunda değiller), ya da birkaç ürün eksik alarak durumu toparlayacaksınız ve iade yapacaksınız.

Kredi Kardı Neden Yetersiz Bakiye Verir?

O an bir kısıtlama gelmediyse şayet, büyük ihtimalle ürünlerle ilgili bir alışveriş durumu vardır ya da bakiyeniz yetmemiştir. Bu kadar basit aslında. Ama tabi bazen teknik hatalar da olmuyor değil. Bir yerden hesabınıza para gelmiştir mesela ve o parayı yatırmamışsınızdır. Borcunuz da ödenmemiştir ve bu yüzden de kredi kartınız yetersiz bakiye verir. Bu tarz durumları çözmek için biraz daha sistemli ve planlı ilerlemek herkes için en iyisi olacaktır. Bizim önerimiz bu tarz durumlar için önceden plan ve program yapmanız. En azından bloke miktarını ya da limit miktarını öğrenerek kendinize göre etkili bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Aşama aşama değişen ve büyüyen her bir hizmeti ve fırsatı kendinize göre kullanabilirsiniz.


DİĞER KREDİ KARTI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, kredi kartı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan kredi kartı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle