Likör fiyatları

Likör fiyatları

Likör, liqueur veya liquor, aromatik tatlandırıcılar ilave edilerek tatlandırılmış, şekerli, meyve ya da çeşitli bitkilerden veya bunların brandy, cin, rom, vodka, viski gibi içkilerle harmanlanmasıyla yapılan alkollü içeceklerin genel adıdır. Çikolata yapımında da kullanılmaktadır. Eskiden tıbbi amaçlarla manastırlar tarafından üretilmekteydi. Fakat günümüzde tek başına içilen içkiler olarak ya da kokteyl yapımından kullanılmaktadır. Bir içkinin likör olabilmesi için alkol oranının en az yüzde 15 olması ve litre başına en az 100 gr. Şeker içermesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı çoğu likör oldukça tatlıdır. Bir içkinin likör olması için söylediğimiz üzere en az yüzde 15 alkol oranına sahip olmalı, bu sebepten alkolsüz likör olmaz.

İçindekiler

 • Likör Fiyatları Ne Kadar?
 • Likör Fiyatları 2021
  • Jagermeister Likör Fiyatları
  • Hare Likör Fiyatları
  • Baileys’ Likör Fiyatları
  • Disaronno Originale Fiyatları
  • Safari Likör Fiyatları
  • Sheridan’s Likör Fiyatları
  • Feeney’s Irish Cream Likör Fiyatları
  • Gancia Classica Grappa Likör Fiyatları
  • Grand Marnier Likör Fiyatları
  • Amarula Likör Fiyatları
  • Archers Peach Likör Fiyatları
  • Benedictine Likör Fiyatları
  • Bols Blue Likör Fiyatları
  • Campari Likör Fiyatları
  • Cardinal Melon Likör Fiyatları
  • Cointreau Likör Fiyatları
  • Nazen Likör Fiyatları
   • Likör Nasıl İçilir?

Likör Fiyatları Ne Kadar?

Alkollü bir içki olan likör ülkemizde oldukça fazla tüketilmektedir. Fakat ülkemizde likör fiyatları, Kıbrıs, Yunanistan, Gürcistan, Almanya gibi ülkelere göre daha yüksektir. Bunun öncelikli sebebi likör fiyatlarına uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV ile bu vergiye ek uygulanan KDV yani Katma Değer Vergisidir. Bu vergilerle beraber bir şişe likörün fiyatının neredeyse yüzde 70’i vergilere gitmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz likör fiyatları listesi ile ülkemizde satış yapan likör markaları ile bu markalara ait likör çeşitleri ve güncel fiyatları yer almaktadır.

Likör Fiyatları 2021

Aşağıda vermiş olduğumuz likör fiyatları, likör markaları tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Yani; Migros, CarrefourSA, Kipa, Metro gibi süpermarketlerde, tekel bayilerinde, duty free, free shop gibi satış noktalarında fiyatlar az da olsa değişkenlik gösterebilmektedir.

Jagermeister Likör Fiyatları

Jagermeister likörü, “Yagermayster” şeklinde telaffuz edilmektedir. Genellikle tüketicileri tarafından Jager kısa ismi ile de söylenebilmektedir. Jager, yüzde 35- 40 arasında bir alkol oranına sahiptir. Bu likörü Migros, Carrefour, Metro Market gibi süpermarketlerde ve daha çok sayıda yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Güncel Jagermeister fiyatı aşağıda yer almaktadır.

100 lük Garrone Ricard Likör 210 ₺
 100 lük Garrone Bianco Dry Likör 225 ₺
 100 lük Garrone Rosso Likör 225 ₺

Hare Likör Fiyatları

Ülkemizde en fazla çeşidinin satışı yapılan likör çeşitlerinden bir tanesidir. Hare marka likörler Fransa’dan ithal şişelerde satılmaktadır. Bu likör markası Mey İçki tarafından ülkemizde üretilmektedir.

50 lik Nane Likörü 95 ₺
50 lik Acıbadem Likörü 95 ₺
 50 lik Muz Likörü 95 ₺
 50 lik Vişne Likörü 95 ₺
 50 lik Hindistan Cevizi Likörü 95 ₺
 50 lik Portakal Likörü 110 ₺
 100 lük Portakal Likörü 190 ₺
 100 lük Acıbadem, Bitter, Nane Likörü 125 ₺
 100 lük Kahve, Portakal, Kayısı Likörü 125 ₺
 100 lük Şeftali, Muz, Tropikal Likörü 125 ₺
 100 lük Çikolata Likörü 125 ₺

Baileys’ Likör Fiyatları

Baileys Irish Cream, likör tabanlı bir İrlanda viskisi ve kremasıdır. Dublin’de üretilmekte olan Baileys’ hacmen yüzde 17 alkol oranına sahiptir. Sec On The Beach, Cin Tonic, Mailk and Malibu gibi ünlü kokteyllerin içerisinde Baileys bulunmaktadır. Baileys fiyat listesi aşağıda yer almaktadır.

70 lik Baileys Original Likör 149 ₺

Disaronno Originale Fiyatları

Disaronno Originale, yüzde 28 alkol oranına sahip İtalya’da üretilmekte olan bir likör markasıdır. Disaronno Originale dünya çapında satışı olan ve dünyada en çok satışı olan likörlerden birisidir. Disaronno Originale kaç para aşağıdan görebilirsiniz.

70 lik Disaronno Originale Likör 175 ₺

Safari Likör Fiyatları

Safari, tahmin edebileceğiniz gibi, papaya, mango limonu, limon ve tutku meyvesi gibi egzotik meyvelerle tatlandırılmış bir likördür. Günümüzdeki en popüler meyve likörlerinden birisidir. Safari likör kaç TL aşağıdan görebilirsiniz.

70 lik Safari Likör 149 ₺

Sheridan’s Likör Fiyatları

Sheridan’s, ilk olarak 1994 yılında tanıtılmış olan bir likör markasıdır. Sheridan’s likörlerinde iki ayrı bölüm bulunur. Bir bölüm kahve ve viski lezzetlerinden oluşan siyah bir likör ile doldurulurken, diğeri süt beyaz çikolata beyaz bir likör ile doldurulur. Türkiye’de satış fiyatı aşağıda yer almaktadır.

70 lik Sheridan’s Likör 149 ₺

Feeney’s Irish Cream Likör Fiyatları

Feeney’s Irish Cream ülkemizde 75’lik şişesinde satışı yapılmaktadır. Çeşitli süpermarket zincirlerinde bulunabilir.

70 lik Feeney’s Irish Cream Likör 150 ₺

Gancia Classica Grappa Likör Fiyatları

Grappa , hacmen yüzde 35 ila 60 alkol içeren, İtalya menşeli kokulu, üzüm bazlı bir brendi alkollü bir içecektir.

70 lik Gancia Classica Grappa Likör  200 ₺

Grand Marnier Likör Fiyatları

Grand Marnier, 1880 yılında ortaya çıkan bir likör markasıdır. Acı portakalın damıtılmış özü ve şeker kullanılarak üretilmiştir. Yaklaşık olarak yüzde 40 alkol oranına sahiptir. Grand Marnier zamlı fiyatı aşağıda yer almaktadır.

70 lik Grand Marnier Likör 195 ₺

Amarula Likör Fiyatları

Şeker, krema ve ayrıca yerel olarak Fil ağacı veya Evlilik Ağacı olarak da bilinen Afrika marula ağacının meyvesi ile yapılır . Hacimce% 17 alkol içeriğine sahiptir. Yeni Amarula likör fiyatı aşağıdadır.

70 lik Amarula Likör 150 ₺

Archers Peach Likör Fiyatları

Şeftali likörü denildiğinde dünyada akla gelen ilk markalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Ülkemizde aşağıdaki fiyatları ise satışa sunulmuştur.

70 lik Archers Peach Likör 149 ₺

Benedictine Likör Fiyatları

Bénédictine , Fransa’da üretilen bitkisel bir likördür.

70 lik Benedictine Likör 175 ₺

Bols Blue Likör Fiyatları

Bols Blue dünyada en çok satan likör markalarından bir tanesidir. Ülkemizde oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur.

 • Bols Blue 70 cl : 85,99 TL

Campari Likör Fiyatları

Campari, alkol ve sudaki bitki ve meyve infüzyonundan elde edilen bir aperitif olarak kabul edilen bir alkollü likördür. Koyu kırmızı rengi ve acımtırak tadıyla ile karakterize edilir. 1860 yılından bu yana üretilmektedir. Campari likörü fiyatı ne kadar aşağıdan görebilirsiniz.

70 lik Campari Likör 150 ₺

Cardinal Melon Likör Fiyatları

Cardinal Melon, vodka familyasından olmayıp, kendileri bir tür schnapps’tir. Kavun aroması ile tüketicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Süpermarketlerde, gece kulüplerinde, barlarda ve tekel bayilerinde oldukça rahat bir şekilde bulunabilmektedir.

70 lik Cardinal Melon Likör 130 ₺

Cointreau Likör Fiyatları

Cointreau, Fransa’da üretilmekte olan portakal aromalı bir likör markasıdır. Üretimi 1875 yılından bu yana yapılmaktadır.

35 lik Cointreau Likör 175 ₺
35 lik Cointreau Likör 320 ₺
100 lük Cointreau Likör 440 ₺

Nazen Likör Fiyatları

Nazen Likör, ülkemizde Mey İçki tarafından üretilmektedir. Nazen likörleri, Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş meyvelerden üretiliyor. Nazen likör fiyatı aşağıda yer almaktadır.

35 lik Portakal Likörü 69 ₺
35 lik Nane Likörü 69 ₺
35 lik Muz Likörü 69 ₺
35 lik Acıbadem Likörü 69 ₺
35 lik Vişne Likörü 69 ₺
35 lik Ahududu Likörü 69 ₺
35 lik Damla Sakızlı Likör 69 ₺
Likör Nasıl İçilir?

Likörler çok farklı çeşitlerde içilebilen bir içkidir. Türk kahvesinin yanında içebileceğiniz gibi sek olarak da tüketebilirsiniz. Tercihe göre kokteyllerle de tüketilir. Likörler genel olarak içimi kolay bir içkidir.

Yukarıda vermiş olduğumuz listede neredeyse alkol satışının yapıldığı her noktada bulabileceğiniz likörlerin, likör çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgiler verdik. Likör fiyatları her gün yeni bir zam ile değişebilmektedir. Bu sebepten www.iskur.web.tr adresimiz üzerinde vermiş olduğumuz liste de bu doğrultuda güncellenmektedir. Bizleri takip ederek yeni fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazımızda en ucuz likör fiyatları, likör fiyatları ne kadar ve likör fiyatları listesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımız olan ALKOL FİYATLARI konumuzdan ülkemizde satışı yapılan diğer tüm alkollü içkilerin güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.


DİĞER LİKÖR FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, likör fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan likör fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle