OGS bakiye sorgulama, öğrenme, OGS bakiyesi nasıl sorgulanır, öğrenilir?

OGS bakiye sorgulama öğrenme

İçindekiler

  • OGS bakiyesi nasıl sorgulanır, öğrenilir?
  • OGS Bakiye Sorgulama, Öğrenme

OGS bakiyesi nasıl sorgulanır, öğrenilir?

Önceleri ücretli olarak geçiş yapılan köprü ve otoyollarda tahsilat sebebi ile uzun kuyruklar oluşmakta ve bu durum da zaman ve para israfına sebep olmaktaydı. Otomatik Geçiş Sistemi yani OGS  bu uzun kuyruklara son vermek ve vatandaşların kolay ve hızlı bir biçimde gişelerden geçmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan bir sistemdir.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile anlaşmalı olan bankalar üzerinden kolaylıkla OGS satın alabiliyorsunuz. Bunun ücreti de ortalama 40 ile 60 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Akabinde bir iş günü sonunda aktif olan cihazınız ile köprü ve otoyollardan rahat, güvenli ve hızlı bir biçimde geçiş yapma olanağını elde ediyorsunuz. Ancak ülkemizde aktif halde işleyen çoğu sistemde olduğu gibi Otomatik Geçiş Sistemi yani OGS’de de çok sayıda sorun olduğu göze çarpmaktadır. Özellikle vatandaşların geçişlerde bakiye sorunu yaşamaları ve bu yüzden 10 katı kadar ceza ödemek zorunda kaldıkları ve ödeyemeyenlere ise haciz işlemi uygulandığı bilinmektedir. Bu gibi durumlara düşmemek için hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu bilmeli ve bakiyeniz yetersiz ise en kısa sürede yükleme yapmalısınız. Peki ama hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilirsiniz?

OGS Bakiye Sorgulama, Öğrenme

Otomatik Geçiş Sistemi yani OGS kullanıcı iseniz hesabınızda ne kadar bakiye bulunduğunu birkaç farklı yöntem ile kolaylıkla öğrenebilmektesiniz. Öncelikle şayet E-Devlet kullanıyorsanız ve bir şifre sahibi iseniz aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya girmenizin akabinde hesap bakiyenizi görüntüleyebilmeniz mümkündür.

E-Devlet Üzerinden OGS Bakiye Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Şayet E-Devlet üzerinden sorgulama yapmak istemiyorsanız veya E-Devlet kullanmıyorsanız da hangi bankadan OGS satın aldıysanız ilgili banka üzerinden de bu bilgileri öğrenebilmeniz mümkündür. Bunun için bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız veya banka şubelerini ziyaret ederek hesap bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Aşağıda anlaşmalı bankaların müşteri hizmetleri numaraları yer almaktadır.

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri : 444 00 00
  • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri : 0850 222 0724
  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri : 0850 724 0724
  • Denizbank Müşteri Hizmetleri : 0850 222 0800
  • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri : 444 0 333
  • Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri : 0850 222 0444
  • Akbank Müşteri Hizmetleri : 444 2 525

Yukarıda vermiş olduğumuz çağrı merkezleri ile iletişime geçerek kolaylıkla bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ancak burada Ziraat Bankası diğer bankalardan farklı olarak SMS ile de bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirmeye olanak tanımaktadır. Ziraat Bankası’na OGS ödemelerini yapan kişiler 4747’ye “OGSBAK” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra araç plaka numaralarını girerek SMS göndermeleri halinde güncel OGS bakiyelerini öğrenebilirler. Ziraat Bankası’nın SMS ile Otomatik Geçiş Sistemi bakiyesi öğrenme sisteminden faydalanmak için araç plaka kodunun boşluksuz olarak yazılması gerekmektedir. Plakadaki sayılar ve harfler arasında boşluk olması durumunda işleminiz gerçekleşmeyebilir.

Hali hazırda bankalardan OGS aldığınızda bir kredi kartınızın bulunması gerekmekte ve bakiyenizin azalması durumunda bu kredi kartından otomatik olarak ödeme çekilmektedir. Ancak yine de çeşitli sebeplerle bakiye yükleme işleminiz gerçekleştirilememiş olabilir ve bu sebepten ceza yemiş olabilirsiniz. Bu duruma düşmemek için bakiye sorgulama işlemini belirli aralıklarla gerçekleştirmenizde fayda vardır. Ayrıca OGS sebebi ile herhangi bir ceza yediniz mi OGS ceza sorgulama yazımızdan öğrenebilirsiniz.


DİĞER OGS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, ogs konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan ogs duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle