SSK İşyeri Sicil Numarası Sorgulama Öğrenme

SGK işyeri sicil numarası sorgulama konusunda internet ortamında bir çok yanlış bilgi dolaşmaktadır. Öncelikle bunlara itimat etmemenizi öneririz ve güvenmediğiniz web adreslerinden bilgi alma yoluna, özellikle hukuk, sosyal güvenlik gibi ciddi konularda bilgi alışverişi bulunmamanız çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü edindiğiniz bilgi işinize yaramasından ziyade daha çok kavram karmaşasına yol açabilmektedir. SSK işyeri sicil numarası sorgulama işlemi de bunlardan bir tanesidir. Bu konuda okurlarımızın bir çok yanlış bilgiyle internet çöplüğünde doldurulduğuna üzülerek şahit olmaktayız. Peki SSK işyeri sicil numarası hangi firmaya ait, ssk işyeri sicil numarası sorgulama, sicil numarası öğrenme işlemi nasıl yapılır?

İçindekiler

  • SGK İşyeri Sicil Numarası Sorgulama
  • SGK İşyeri  Sicil Numarası Öğrenme
  • Telefon İle SSK İşyeri No Sorgulama

SGK İşyeri Sicil Numarası Sorgulama

Her firma şirketinin sicil numarası o firmaya aittir. Ancak sigortalı işçinin sicil numarası ile işyeri sicil numarasının herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Farkında iseniz ticaret sicil numarası 6 haneden oluşmaktadır. Ancak iş yeri sicil numarası genellikle 7 haneden oluşur. İşyeri sicil numarası ile firma bilgilerine bağlı bulunduğunuz SGK kuruluşlarından ulaşabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz sicil numarasını ise örnekle göstermek gerekirse; 06/02 Ankara Ulucanlar SGK müdürlüğüne bağlıdır. Bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne giderek konu hakkında SGK işyeri sicil no öğrenme hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

SGK İşyeri  Sicil Numarası Öğrenme

İstanbul Ticaret Odası yani İTO işyeri sicil numarası öğrenme için web adreslerinde geliştirdikleri araçla hizmet sunmaya başladılar.  Ancak öncelikle bilmelisiniz ki İTO internet sitesi sicil numarası sorgulama aracı sayesine sadece İstanbul’da bulunan firmalar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sicil numarası hangi firmaya ait sorgulamak için öncelikle BURADAN İTO’nun web adresine giriyoruz ve Ticaret Sicil Numarası ile resimdeki doğrulama kodunu girerek ara butonuna bastığımızda, şayet firma İstanbul’da kayıtlı ise firma bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Telefon İle SSK İşyeri No Sorgulama

0 312 444 0 775 telefon no’sunu arayarak durumu anlattığınızda iş yeri sicil noyu da bildirirseniz size iş yeri hakkında yardımcı olacaklardır.

Bu yazımızda işyeri sicil no kaç hanelidir, işyeri sicil no ile adres bulma, işyeri sicil no hangi firmaya ait, SGK işyeri sicil no sorgulama, SSK işyeri sicil no öğrenme gibi konulara değindik. Konya, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Trabzon ya da diğer iller için işyeri sicil numarası sorgulama işlemini gerçekleştiremediyseniz ya da konu hakkında soru, sorun veya görüşlerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.


Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle