T.C. Kimlik Numarası İle DİB Hac Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı

TC kimlik numarası ile dib hac kura sonuçları sorgulama

Hac görevini yerine getirmek isteyen hacı adaylarının sayısal olarak çok fazla olması nedeniyle her sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kura çekilerek kutsal topraklara gidecek adaylar belirleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2022 yılı içerisinde çok sayıda yeni hac kaydı alınacağı duyurulmuştu. Adayların başvurularını tamamlamalarının ardından nihayet kura çekilişi yapıldı ve hacı adaylarının merakla beklediği kura çekimi sonuçları açıklandı. Hacı adayları T.C kimlik no ile hacılık başvuru ve kura sonuç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

İçindekiler

  • 2022 hacılık kuraları ne zaman çekilecek?
  • HAC KURA SONUÇLARI – HACILIK SIRALI TAM LİSTE VE SORGULAMA
  • DİB hac kura sonuçları sorgulama ekranı 2022
  • T.C. kimlik numarası ile hac kura sonuçları öğrenme 2021
  • 2022 hac tarihleri ne zaman?
  • HAC kura çekilişi sonuçlarını canlı izle
  • 1 Şubat 2022 hac kura çekilişi listesi

2022 hacılık kuraları ne zaman çekilecek?

Milyonlarca hacı adayı kutsal topraklara gidebilmek adına başvurularını tamamladı. Başvuruların tamamlanmasının ardından da kura çekimi için beklemeye başladılar. 2022 yılında hac kura çekimi 1 Şubat 2022 tarihinde saat 11:00’de çekilecek ve 2022 hac kuraları www.iskur.web.tr üzerinden kolaylıkla canlı olarak takip edilebilecek. Hacı adaylarının, kayıt ili değişiklikleriyle konaklama türü tercihi ve adres güncellemeleri için ise il ve ilçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerekecek.

Hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı sonucu elde edilecek rakama göre çekilmesi benimsenmiştir. Örneğin Katsayılı kura sistemi ile 5 yıldır başvuru yapanların 25 kez, 4 yıldır kayıt yaptıranların 16, 3 yıldır kayıt yaptıranların 9, 2 yıldır kayıt yaptıranların 4 ve bu yıl ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kez ismi çıkmakta, böylece yeni kayıt yaptıranların heyecanı da her yıl devam etmektedir.

HAC KURA SONUÇLARI – HACILIK SIRALI TAM LİSTE VE SORGULAMA

Hac kura sonuçları aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı üzerinde açıklanacaktır. Aşağıda vermiş olduğumuz adrese girmenizin ardından hac sonuçlarının sıralı tam liste halinde görüntüleyebilirsiniz.

Hac Kura Sonuçları Sorgulamak İçin TIKLAYIN

DİB hac kura sonuçları sorgulama ekranı 2022

Kabe ve çevresinde yapılan genişletme ve yenileme çalışmaları yüzünden ülkemize uygulanan %20 kontenjan indirimine sebebiyle geçtiğimiz yıl yeni hac kura kayıtları alınmayacağı açıklanmıştı. Ancak 2022 yılında başvurular alındı. Daha önce kaydını düzenli olarak yenileyen bireylerin katılacağı 1 Şubat hac kura çekilişi saat 11.00’de yapılacak olup www.iskur.web.tr adresinden canlı olarak takip edilebilecek ve anlık olarak hac kura sonuçları sorgulama ekranı devrede olacak. Aynı gün internet sitesinden ve aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıdan online olarak T.C. kimlik numarası ile hac kura sonuçları sorgulaması yapılabilinecek.

T.C. kimlik numarası ile hac kura sonuçları öğrenme 2021

Diyanet İşleri Başkanlığı ( DİB ) hac kura sonuçları sorgulama sitesi olan  ( http://hac.diyanet.gov.tr/) adresinden 2022 hac kura sonuçları öğrenme işlemi kolaylıkla yapılabilir. 24 Şubat tarihinde hac kura sonuçları açıklandıktan sonra hacca gitmeyi hak eden kişilerin listesine bu sayfa üzerinden erişim sağlayabileceksiniz.

Kesin kayıt hakkı kazanan hacı adayları kayıt işlemlerini müftülüklerden yapabilecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı hac kura sonuçları listesinde kendi adını gören ve bu sene hac ibadetini yerine getirmeye hak kazanan hacı adaylarına “Diyanet İşleri Başkanlığına veya Acentaya Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi” verilecek. Bu belge bizzat hac yolcusuna ya da 1. Dereceden herhangi bir akrabasına verilebilecek. Bu belgesini almayan hiçbir aday hac kaydı yaptıramayacak.

2022 hac tarihleri ne zaman?

Hac mevsimi, 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerini içerecek.  Kriterlerde, kesin kayıt hususları, hac konaklama türleri ile bina ve otellere ilişkin bilgiler de yer aldı.

HAC kura çekilişi sonuçlarını canlı izle

Aşağıdan diyanet.tv canlı hac kura çekilişi izleme aracı bulunmaktadır. Bu sayede kolaylıkla 1 Şubat 2022 tarihinde çekilecek olan hac kura çekilişini saat 11:00’dan itibaren canlı takip edebilirsiniz.

Diyanet TV Canlı İzlemek İçin TIKLAYIN

1 Şubat 2022 hac kura çekilişi listesi

1 Şubat 2022 saat 11:00’de çekilecek olan hac kuraları için anlık olarak bu alandan hac kura çekilişi listesi de görüntülenebilecektir. www.iskur.web.tr adresini takipte kalın .

Bu yazımızda hac kuraları ne zaman çekilecek, hac kuraları açıklandı mı, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, İstanbul, Bolu gibi iller için hac kura sonuçları belli oldu mu, hac kura çekilişi canlı izle, hac kura sonuçları sorgulama ekranı, hac kura sonuçları öğrenme adresi ve hac kura sistemi hakkında merak ettiklerinize yer vermeye çalıştık. Sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HAC KURA SONUÇLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, hac kura sonuçları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan hac kura sonuçları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle