Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Geçiş Fiyatları, Ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri

İçindekiler

  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Geçiş Fiyatları
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Geçiş Ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Geçiş Fiyatları

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yani 3. Köprünün günde en az 1.1 milyon lira ciro yaparak tabir yerindeyse para basması bekleniyor. Köprüden geçiş ücreti ise araç başına 3 dolar olmasına karar kılındı. Bu rakam ağır vasıta için ise 15 doları bulacak.

IC İçtaş–Astaldi JV tarafından yapılacak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yer alan 3. köprünün inşaatı tamamlandıktan sonra adeta para basacak. Üçüncü köprü pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla resmen açıldı. 1973 yılında faaliyete geçen Boğaziçi Köprüsü ve 1988 yılında tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonra İstanbul Boğazı’na inşa edilen 3. köprüde sona yaklaşıldı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) Geçiş Ücretleri

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 3 milyar dolara mal edilecek ve Ağustos ayında devreye girecek. 3. köprü ve otoyol inşaatı tamamlandığında araç başına 3 dolar olmak üzere, her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor. Yani köprüden her gün 135 bin araç geçme garantisi verilmiş. Şayet bu rakamın altında araç geçerse şirkete araç başına 3 dolar ödeme yapılacak. Böylece köprünün günlük geliri en az 405 bin dolar (1,1 milyon TL) olacak. Bu rakam ağır vasıta araçlarda 15 doları bulacak.

 Güncelleme

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprünün özelliği şu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen bütün kamyon, otobüs ve TIR’lar yarından sonra şehir içine giremeyecek. İstanbul’un trafiği de biraz daha rahatlayacak. Güncel olarak köprü geçiş ücretleri ise aşağıda verilmiştir.

​  ARAÇ SINIFI ​                        YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ ÜCRET TARİFESİ (TL)​
1 ​                                                           27,50
2 ​                                                           36,59
​3 ​                                                           19,90
​4 ​                                                           67,50
​5 ​                                                         171,50
​6 ​                                                ​             213,50

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri kaç tl, kaç dolar, paralı mı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İSTANBUL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

İskur.web.tr, istanbul konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle iskur.web.tr’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. İskur.web.tr’dan yapılan istanbul duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞEN TWITTER SAYFAMIZI BEĞEN E-BÜLTENE ABONE OL
Duyuru: Kamu ve Özel Sektör İş İlanlarını Sosyal Medyadan Takip Etmek İçin Tıklayınız.

Yorum ekle